
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 450 pF |
| Voltage Rating (DC) | 505 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 385 V |
| Power Rating | 1 W |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 505 V |
| Depth | 6.3 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Insulation Resistance | 10 MΩ |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Radial |
| Max Voltage Rating (DC) | 505 V |
| Max Supply Voltage | 385 V |
| Max Output Current | 8 kA |
| Clamping Voltage | 1.025 kV |
| Varistor Voltage | 620 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 385 V |
| Max Surge Current | 8 kA |
| Energy | 150 J |
| Clamping Current | 100 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 150 J |
| Peak Surge Current | 8 kA |
| RoHS | Compliant |
Stock: 102
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11942
Ext.Price$0.11942
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11942 | $0.11942 |
| 10 | $0.11817 | $1.18170 |
| 50 | $0.11693 | $5.84650 |
| 100 | $0.11376 | $11.37600 |
| 500 | $0.11068 | $55.34000 |
